Legrom

adro

2. července 2018, 11:37 | VARIABILNÍ UCHYCENÍ TRYSEK LEGROM

 

adro

 

Spolehlivý systém od firmy LEGROM umožňuje snadnou instalaci přívodu chladicí a mazací kapaliny či stlačeného vzduchu a začlenění do Vašeho stroje či výrobní linky. 

 

Systém umožňuje rychlé nastavení do požadované pozice a přesné zacílení paprsku.

 

Zvyšující se nároky na přesnost a rychlost při obrábění materiálu soustružením, vrtáním, broušením či frézováním s sebou nesou nutnost přesné distribuce chladicí a mazací kapaliny do místa obrábění. 

 

VARIO systém může být rovněž výhodně využit k rychlému s snadnému nastavení trysek pro stlačený vzduch při chladicím procesu, sušení či odfuku nečistot z výrobku.   

 

Hlavní výhody tohoto systému jsou především vysoká pevnost v ohybu a stabilita polohy, možnost využití i pro vyšší tlaky, díky plastovému provedení dobrá chemická odolnost, vysoká variabilita systému a jeho rychlá montáž, či možnost kombinace s tryskami Lechler.

OUTLINEFLEX brusná trysky upravená dle kontury

Zajišťuje díky promyšleným parametrům optimalizaci systému pro chladivo a mazivo. S tryskou, jejíž tvar je upraven podle profilu brusného nástroje, a s průřezem otvoru, který odpovídá průtoku, docílíte v blízkosti kontury stejnoměrného přívodu chladicího a mazacího prostředku.

Současně se výrazně zlepší odvádění tepla. Dalšími výhodami pro uživatele jsou vyšší kvalita broušení a výrazné zvýšení obráběcího výkonu. Dále je možno díky uživatelsky přívětivé konstrukci snadno a rychle přizpůsobit surovou trysku konkrétnímu stroji, aniž by docházelo k poškození povrchu brusného kotouče. V kombinaci s variabilním segmentovým hadicovým systémem VARIO od firmy Legrom nebo s jinými systémy je produkt OUTLINEFLEXvhodný pro takřka každou aplikaci

Čerpací jednotky pro chladicí a mazací kapalinu firmy LEGROM 

Slouží k dopravě kapaliny do místa řezu při třískovém obrábění. Při obrábění dochází mezi nástrojem a obrobkem k tření. Tím vzniká nežádoucí zahřívání obráběcího nástroje a obrobku. Tento proces má za následek řadu nežádoucích jevů, jako je snižování životnosti nástroje, vznik nepřesností vlivem roztažnosti obrobku či snižování jakosti obrobené plochy.Jedná se o velmi jednoduchý systém se snadnou a rychlou instalací.

Univerzální montážní kufřík 
Je vhodný pro širokou škálu aplikací. Testování prototypů i variabilní využití při denní práci je ideální s tímto základním sadou obsahujícím nejpoužívanější komponenty variabilního uchycení při chlazení, ofukování apod.